Please use this identifier to cite or link to this item: http://elib.hduht.edu.ua/jspui/handle/123456789/3688
Title: Визначення діелектричної проникності вологої шкіри
Authors: Захаренко, Віталій Олександрович
Сорокіна, Світлана Вікторівна
Акмен, Вікторія Олександрівна
Смоленський, Олексій Володимирович
Колієнко, Владислав Володимирович
Keywords: сировина
матеріали
діелектрична проникність
обернена величина радіуса
кут змочування
український ринок
Issue Date: 2018
Publisher: Харків: ХДУХТ
Citation: Визначення діелектричної проникності вологої шкіри / В.О. Захаренко, С.В. Сорокіна, В.О. Акмен та ін. // Прогресивні техніка та технології харчових виробництв ресторанного господарства і торгівлі: зб. наук. пр. / відпов. ред. О.І. Черевко. – Харків: ХДУХТ, 2018. – Вип. 2 (28). – С. 278-291.
Series/Report no.: Прогресивні техніка та технології харчових виробництв ресторанного господарства і торгівлі;Вип. 2(28)
Abstract: Сучасний український ринок формується під впливом багатьох взаємопов’язаних чинників, кожен із яких у певній ситуації може як стимулювати, так і стримувати його розвиток. До основних чинників належать: обсяг і структура вітчизняного виробництва та імпорту, стан ринку сировини та матеріалів, кількість населення та ін. Електричні властивості капілярно-пористих систем однозначно визначаються кількістю та видом зв’язку вологи в капілярах і порах з основним матеріалом речовини. Знаючи залежність електричних характеристик від вологості, можна швидко одержати відомості про розподіл вологи в матеріалі, що має важливе значення для низки технологічних процесів. У цій роботі проведено дослідження з визначення взаємозв’язку діелектричної проникності матеріалу та його вологоємності. Вимірювання для визначення статистики пористості проведено на зразках шкіри різних видів дублення: хромового, комбінованого й синтанного. Наведено теоретичні залежності діелектричної проникності від оберненої величини радіуса (1/rm), на яких у разі поєднання масштабу часу добре укладаються експериментальні точки ε(t). Розрахунки показують, що кут змочування в натуральній шкірі близький до 90°, що загалом підтверджується літературними даними. Дослідження залежності ε(t) для зразків натуральної шкіри в разі багаторазового зволоження показує, що вибрана модель якісно характеризує електричні властивості шкіри й може бути використана для практичних розрахунків таких властивостей, як повітропроникність, кінетика просочування та ін., що актуально для розв’язання практичних завдань.
URI: http://elib.hduht.edu.ua/jspui/handle/123456789/3688
ISSN: 2312-3990
Appears in Collections:Вип. 28. - 2018 (тех.)

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
24.pdf546,64 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.