Please use this identifier to cite or link to this item: http://elib.hduht.edu.ua/jspui/handle/123456789/5615
Title: Біоактивоване насіння льону в технології безлактозного йогурту з екстрактом стевії
Authors: Краєвська, Світлана Петрівна
Прохор, Олександра Сергіївна
Чепель, Наталія Василівна
Keywords: безлактозний йогурт
льон
ростки насіння льону
екстракт стевії
пророщування
синерезис
лактозна нетерпимість
гиполактазія
мальабсорбція лактози
Issue Date: 2020
Publisher: Харків: ХДУХТ
Citation: Краєвська С.П. Біоактивоване насіння льону в технології безлактозного йогурту з екстрактом стевії / С.П. Краєвська, О.С. Прохор, Н.В. Чепель // Прогресивні техніка та технології харчових виробництв ресторанного господарства і торгівлі: зб. наук. пр. / відпов. ред. О.І. Черевко. – Харків: ХДУХТ, 2020. – Вип. 1 (31). – С. 85-97.
Series/Report no.: Прогресивні техніка та технології харчових виробництв ресторанного господарства і торгівлі;Вип. 1(31)
Abstract: Безлактозні молочні продукти здатні забезпечити інтолерантних до лактози людей усіма необхідними поживними речовинами, що містяться у звичайних молочних продуктах, а саме білками, кальцієм та вітамінами. Ця категорія товарів викликає зростаючий інтерес споживачів. Метою роботи було виготовлення кисломолочних продуктів, що не містять лактози, на основі гідролізованого молока без лактози з екстрактом стевії та біоактивованим насінням льону. Йогурт виготовили резервуарним способом, сквашування проводили за температури 38...40 оС закваскою Streptococcus thermophilus, Lactobacillus delbrueckii ssp. bulgaricus, Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium lactis виробництва ТМ VIVO (Україна). У технології використали екстракт стевії виробництва PureCircle Stevia Institute (США), пророщене насіння льону (прозери) сорту Вручий вносили після сквашування. Отриманий продукт має високу харчову цінність і позитивну органолептичну оцінку.
URI: http://elib.hduht.edu.ua/jspui/handle/123456789/5615
ISSN: 2519-2922
Appears in Collections:Вип. 31. - 2020 (тех.)

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
8.pdf460,06 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.