Please use this identifier to cite or link to this item: http://elib.hduht.edu.ua/jspui/handle/123456789/5933
Title: Розробка нового способу та нанотехнологій виробництва рослинних добавок із нуту для виготовлення оздоровчих продуктів
Authors: Погарська, Вікторія Вадимівна
Павлюк, Раїса Юріївна
Котюк, Тетяна Валеріївна
Юр’єва, Ольга Олексіївна
Погарський, Олексій Сергійович
Балабай, Катерина Сергіївна
Keywords: переробка нуту
дрібнодисперсне пюре
білкові рослинні добавки
кріопорошки
оздоровчі продукти
паротермічна обробка
неферментативний каталіз
Issue Date: 2020
Publisher: Харків: ХДУХТ
Citation: Розробка нового способу та нанотехнологій виробництва рослинних добавок із нуту для виготовлення оздоровчих продуктів / В.В. Погарська, Р.Ю. Павлюк, Т.В. Котюк та ін. // Прогресивні техніка та технології харчових виробництв ресторанного господарства і торгівлі: зб. наук. пр. / відпов. ред. О.І. Черевко. – Харків: ХДУХТ, 2020. – Вип. 2 (32). – С. 7-23.
Series/Report no.: Прогресивні техніка та технології харчових виробництв ресторанного господарства і торгівлі;Вип. 2(32)
Abstract: Запропоновано та розроблено нанотехнологію виробництва рослинних добавок із нуту у формі дрібнодисперсних паст і нанопорошків, яка заснована на використанні методу глибокої переробки. Як інновацію застосовували комплексний вплив на сировину паротермічної обробки та дрібнодисперсного подрібнення з використанням сучасного обладнання підприємств ресторанного бізнесу. Технологія супроводжується процесами паротермо- та механодеструкції значної частини біополімерів нуту (білків, крохмалю, целюлози, пектину) до окремих мономерів (на 40–70%), що знаходяться в нанорозмірній легкозасвоюваній формі. Запропонований метод глибокої переробки дає можливість більш повно використати біологічний потенціал сировини. Розроблена нанотехнологія та отримані рослинні добавки з нуту не мають аналогів.
URI: http://elib.hduht.edu.ua/jspui/handle/123456789/5933
ISSN: 2519-2922
Appears in Collections:Вип. 32. - 2020 (тех.)

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
1.pdf338,74 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.