Please use this identifier to cite or link to this item: http://elib.hduht.edu.ua/jspui/handle/123456789/5941
Title: Способи підвищення енергоефективності процесу сушіння насіннєвого зерна
Authors: Пазюк, Вадим Михайлович
Keywords: енергоефективність
тепловий насос
сушіння насіння
якість
зерносушарка
Issue Date: 2020
Publisher: Харків: ХДУХТ
Citation: Пазюк В.М. Способи підвищення енергоефективності процесу сушіння насіннєвого зерна / В.М. Пазюк // Прогресивні техніка та технології харчових виробництв ресторанного господарства і торгівлі: зб. наук. пр. / відпов. ред. О.І. Черевко. – Харків: ХДУХТ, 2020. – Вип. 2 (32). – С. 77-85.
Series/Report no.: Прогресивні техніка та технології харчових виробництв ресторанного господарства і торгівлі;Вип. 2(32)
Abstract: У сучасному світі широко використовуються відновлювані джерела енергії як енергоефективний спосіб отримання електричної та теплової енергії. Поєднання сушильних технологій і відновлюваних джерел енергії реалізується через упровадження теплових насосів, що найбільш доцільно за низькотемпературного сушіння насіння зернових культур. Розглянуто різні варіанти роботи теплового насоса для сушіння насіннєвих матеріалів. За однією з наведених схем розроблено експериментальний зразок сушильної установки з тепловим насосом із повною рециркуляцією теплоносія. Теплові насоси дають можливість ефективно використовувати теплоту довкілля для підігрівання сушильного агента і направлення в шахту сушильної установки. Експериментальні дослідження на сушильній установці з тепловим насосом показали високі результати схожості насіння зернових культур та зменшення енергоспоживання на 36% порівняно з витратами в інших зерносушарках.
URI: http://elib.hduht.edu.ua/jspui/handle/123456789/5941
ISSN: 2519-2922
Appears in Collections:Вип. 32. - 2020 (тех.)

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
7.pdf400,4 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.