Please use this identifier to cite or link to this item: http://elib.hduht.edu.ua/jspui/handle/123456789/5944
Title: Інноваційні способи виробництва плодово-ягідних напівфабрикатів оздоровчого призначення
Authors: Черевко, Олександр Іванович
Михайлов, Валерій Михайлович
Загорулько, Олексій Євгенович
Загорулько, Андрій Миколайович
Касабова, Катерина Рубенівна
Keywords: технологічно-апаратурне вдосконалення
обладнання
теплова обробка
плодово-ягідна сировина
напівфабрикати
Issue Date: 2020
Publisher: Харків: ХДУХТ
Citation: Інноваційні способи виробництва плодово-ягідних напівфабрикатів оздоровчого призначення / О.І. Черевко, В.М. Михайлов, О.Є. Загорулько та ін. // Прогресивні техніка та технології харчових виробництв ресторанного господарства і торгівлі: зб. наук. пр. / відпов. ред. О.І. Черевко. – Харків: ХДУХТ, 2020. – Вип. 2 (32). – С. 106-118.
Series/Report no.: Прогресивні техніка та технології харчових виробництв ресторанного господарства і торгівлі;Вип. 2(32)
Abstract: Одним із головних завдань харчової індустрії є повноцінне забезпечення споживачів якісними продуктами харчування, основним джерелом для виробництва яких є плодово-ягідна сировина. Вирішення цього завдання потребує пошуку інноваційних заходів з інтенсифікації тепломасообмінних процесів виробництва якісних виробів. Метою роботи є обґрунтування технологічно-апаратурного вдосконалення процесів виробництва купажованих плодово-ягідних напівфабрикатів. Реалізація поставленої мети дозволить розширити асортимент харчових продуктів із збалансованим вмістом біологічно активних речовин та інших фізіологічно-функціональних інгредієнтів. Розроблено технологічний процес виробництва купажованих плодовоягідних концентрованих та сушених виробів на такій основі: яблук 50%, кизилу 40%, глоду 10%. Технологія характеризується використанням щадних температурних режимів під час попередньої та основної теплової обробки із застосуванням для нагрівання гнучкого плівкового резистивного електронагрівача випромінювального типу. Процеси бланшування парою та витримування в розчини NaCl відбуваються в розробленому універсальному багатофункціональному апараті. Процеси концентрування до вмісту сухих речовин (СР) 28–30% за температури 50...60 °С протягом 0,6–0,85 хв та подальшого сушіння за температури 45…60 °С до вологості 6–8% СР реалізуються в роторному плівковому апараті та вальцьовій ІЧ-сушарці відповідно. Підібрано комплект лінії з виробництва купажованих плодово-ягідних концентрованих та сушених виробів із використанням розробленого обладнання. Лінія може розташовуватися в місцях зростання плодово-ягідної сировини, що суттєво зменшить витрати на транспортування та зберігання сировини, забезпечить її ресурсоефективність.
URI: http://elib.hduht.edu.ua/jspui/handle/123456789/5944
ISSN: 2519-2922
Appears in Collections:Вип. 32. - 2020 (тех.)

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
10.pdf446,95 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.