Please use this identifier to cite or link to this item: http://elib.hduht.edu.ua/jspui/handle/123456789/6570
Title: Про розрахунок температури самозігрівання сировини в прямокутному силосі
Authors: Ольшанський, Василь Павлович
Харченко, Сергій Олександрович
Ольшанський, Олександр Васильович
Keywords: прямокутний силос
стрижневий осередок кругового перерізу
температурне поле
подвійні ряди Фур’є
ідентифікація параметрів осередку
прогноз розвитку температури в часі
Issue Date: 2021
Publisher: Харків: ХДУХТ
Citation: Ольшанський В.П. Про розрахунок температури самозігрівання сировини в прямокутному силосі / В.П. Ольшанський, С.О. Харченко, О.В. Ольшанський // Прогресивні техніка та технології харчових виробництв ресторанного господарства і торгівлі: зб. наук. пр. / відпов. ред. О.І. Черевко. – Харків: ХДУХТ, 2021. – Вип. 1 (33). – С. 139-153.
Series/Report no.: Прогресивні техніка та технології харчових виробництв ресторанного господарства і торгівлі;Вип. 1(33)
Abstract: Описано температурне поле органічної сировини в прямокутному силосі при появі в ньому стрижневого неоднорідного осередку самозігрівання кругового поперечного перерізу. Аналітичний розв’язок задачі нестаціонарної теплопровідності виражено подвійним рядом Фур’є при різних варіантах розподілу теплоджерел в осередку. Показано, що за фіксованих розмірів осередку рівномірний розподіл теплоджерел (однорідний осередок) дає найшвидший приріст температури з передбачених математичною моделлю. Проаналізовано збіжність подвійного ряду, що описує температурне поле. Установлено, що збіжність поліпшується в ході зростання температури, з плином часу, але вона дуже повільна на початку самозігрівання, особливо при малих розмірах осередку відносно розмірів силосу. У таких випадках запропоновано спосіб прискорення збіжності подвійного ряду. Побудовано графіки для ідентифікації радіуса осередку та визначення щільності теплоджерел у ньому при трьох варіантах їх розподілу. Ідентифікація передбачає експериментальне вимірювання приросту надлишкової температури в центрі осередку з плином часу. Якщо радіус осередку великий, то приріст температури в його центрі відбувається за лінійним законом, як у необмеженому тілі з рівномірним розподілом термоджерел. У цьому випадку центр осередку перестає бути інформаційною точкою розміру осередку і запропонований спосіб ідентифікації втрачає чинність. Наведено приклади ідентифікації показників параметрів осередку невеликих радіусів із використанням графіків. Доведена можливість прогнозування розвитку температури самозігрівання після проведення ідентифікації параметрів термоджерел.
URI: http://elib.hduht.edu.ua/jspui/handle/123456789/6570
ISSN: 2519-2922
Appears in Collections:Вип. 33. - 2021 (тех.)

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
12.pdf890,36 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.